Rulluisutamine vihmaga

 

Rulluisutamine vihmaga

Kuidas sõita turvaliselt märgades tingimustes

 

Autor Kim Perkins

 

Kui sul pole midagi märjaks saamise vastu, siis vihmaga sõitmine võib olla üsna „lõbus“. Aga ära looda lüüa oma uut kiirusrekordit või lõigata kiirelt kurve oma tavapärase säraga.

Märg teekate pakub väiksemat haardumist. Ja see omakorda tähendab väiksemat kiirust ja kehvemat kontrolli. Seega, kui väljas on märg, siis lase oma ootuseid allapoole ja uisuta ettevaatlikumalt … või pole vihm ainus asi, mis rajale maha sajab.

Enamus uisutajaid teavad, et tuleks vältida teekatte värvitud osasid ja kasutada haakuvamaid (pehmemaid) rattaid. Aga siin on veel mõned nipid mida sa saaksid teha, et vältida rataste libastumist.

1)      Hoia oma jalad enda all

Libastumise tunne tekib siis, kui su jalad liiguvad tõuke lõpus kehast kaugele eemale. Lühenda oma tõuget, et haakuvus oleks maksimaalne.

2)      Kasuta topelttõuget (double push)

See ei pea olema täiuslik või võimalikult kaugele välja lükatud. Sa avastad, et isegi väike keha all toimuv lisalüke aitab sul kompenseerida vihmast tingitud lühemat tavatõuget.

3)       Tugevda oma sirutajalihast

Vihmas uisutamine nõuab natuke teiste lihaste kasutamist kui kuivas sõitmine, pannes lisakoormuse sirutajalihasele. Et neid treenida peaksid sa tegema näiteks pardikõndi uiskudel (kõndimine varbad väljapoole) või tegema lisaharjutusi jõusaalis.

4)      Ole kurvides ettevaatlikum

Siin kehtib sama reegel nii autoga sõitmise kui ka uisutamise kohta – võta kurve ettevaatlikumalt ja aeglasemalt. Pea meeles – kõik on vihmas aeglasemad. Mitte ainult sina.

5)      Arvesta pikema peatumismaaga

Pole oluline millist pidurdustehnikat sa kasutad (kannapidur, t-pidurdus jne), märjal teekattel võtab seismajäämine kauem aega. Seega arvesta sellega!

6)      Kasuta saapakaitsmeid

Kui sa muretsed märgade jalgade või saabaste pärast, siis osta endale paar spetsiaalseid saapakatteid, näiteks Ezeefit omi. Need hoiavad su kallihinnalise varustuse kuivana.

7)      Puhasta oma laagreid

Kui sa kavatsed oma laagreid uuesti kasutada, siis puhasta need koheselt peale märjas sõitu. Vastasel juhul roostetavad need lihtsalt ära … juhul kui sa ei kasuta keraamilisi või hooldusvabu suletud laagreid.

8)      Kasuta kaitsmeid

Kuna märjal teekattel kukkumine on tõenäolisem, siis kaalu lisakaitsmete kasutamist. Kas põlve- või küünarnukikaitsmeid – või isegi tugevamaid spetsiaalseid kukkumiskaitsmeid (patjadega püksid – crash pads – tõlk.).  Parem karta kui kahetseda.

 

Kim Perkins’il on palju kogemusi märjal teekattel sõitmisel. Ta treenis aastaid vihmases Põhja-Californias ja võitis vihmas peetud Athenast Atlantasse võistluse 2004. aastal, mis oli talle kolmandaks järjestikuseks a2a võiduks. Peale oma karjääri lõpetamist 2005. aastal kolis ta Lõuna-Californiasse, et jätkata magistriõpinguid psühholoogias Claremont University-s.

 

http://www.inlineplanet.com/10/03/skating-in-the-rain.html

 

You may also like...