Kuidas toime tulla 180-kraadise tagasipöördega

 

Järgnevalt toon Teieni tõlkeartikli, mis on minu arvates kasulik ja huvitav lugemine. All leiate ka viite originaaltekstile.

 

 

 

Kuidas tulla toime 180-kraadise tagasipöördega

 

 

 

 Autor Edward Wachter

 

 

 

180-kraadise järsu tagasipöörde tegemine ei ole tavaliselt kunagi rulluisutajatele lihtne. Ja eriti raske on see siis, kui sa sõidad endast kõike välja pannes maratoni.

 

 Sellepärast on tagasipööretel väljateenitult paha maine – liiga kiiresti sõites võid sa lõpetada teelt väljasõitmisega, liiga aeglaselt sõites võib tagumine sulle selga sõita.

 

Samas, kui sa tead kuidas seda kadalippu läbida, siis võid sa jõuda grupi etteotsa.

 

Aga ära oota võistluseni, et oma tehnikat lihvida. Harjuta tagasipöördeid grupitrennides ja õpi selgeks põhitõed.

 

Siinkohal mõned vihjed kuidas sind kukkumisest säästa:

 

      1)    Ees või taga

 

Ära oota kuni on hilja otsustada kus sa tahad olla pöörde tegemise hetkel. Pane paika oma strateegia, et sul oleks aega teha ka muudatusi. Kui sa oled pöördel ees, siis võib kõva lüke tagantpoolt sind tasakaalust välja viia sundides sind murule sõitma või koperdama. Positiivne on muidugi see, et kurvist väljudes oled sa esimene ja saad eelise tagumiste ees. Ja loomulikult pääseksid sa külakuhjast kukkumise korral – muidugi kui sa ise seda ei tekita.

 

      2)    Anna märku

 

Minnes tagasipöördele sea ohutus esikohale. Kui sa oled ees, või ka tagumistel positsioonidel, anna grupile märku mis ees ootamas on. Ära sosista. Kasuta kõva häält ja hõika „Pööre!“. Alati leidub üks või kaks kes trügivad läbi grupi, eriti kui tegemist on esimese tagasipöördega ja uisutajad ei tea mida oodata. Ja nii reeglina juhtubki enamus kukkumisi.

 

      3)    Ole valvel

 

Kontsentreeru, aga ära kaota valvsust. Ole keskendunud. Juhi ennast mööda ebakindlatest uisutajatest või nendest, kes teevad kurvis ootamatuid manöövreid.

 

      4)    Aeglusta

 

Hoia oma jõudu kurvist välja kiirendamiseks. Kui sa lähened ja sisened tagasipöördesse, siis aeglusta – aga mitte sedavõrd, et sa seaksid tagumised ohtu või kaotaksid positsiooni.

 

      5)    Ole tasakaalus

 

Hoia pea üleval ja õlad ühekõrgusel tagasipöörde suunas. Nii ahvatlev kui see ka poleks ära tee midagi ootamatut. Lasku madalale ja püsi selles asendis. Hoides uiske umbes õlgade laiuselt kanna enamus oma raskusest välimisele uisule (vasakpöörde puhul paremale uisule ja vastupidi).

 

      6)    Ole valmis lükkeks

 

Sa ei tea kunagi, millal sinust tagapool olev sõitja sind lükkab. Kui see juhtub, siis tahaksid sa kätega ette toetada, mitte külgedel vehkida. Kui sind lükatakse, siis anna ka eespool olevale sõitjale teada, et sa tuled. Ja kui sa pead samuti lükkama, siis pane oma käed eessõitja alaselja keskosale, mitte külgedele, sest see võib ta tasakaalust välja viia.

 

      7)    Aeglaselt sisse, kiirelt välja

 

Veere tagasipöördesse aeglaselt ja kasuta paari ristsammu, et sellest välja kiirendada.

 

      8)    Ära sõida mööda, kui sa just …

 

Ära proovi tagasipöördel teistest uisutajatest mööduda, kui sa just ei lähe võidu peale ja pole kindel, et et suudad seda teha ilma oma kaassõitjaid ohustamata.

 

Kokkuvõte: Kasuta tagasipööretel oma pead …või loobu oma nahast.

 

 

 

Edward Wachter on veteransõitja, võistluste korraldaja ja üks kõige isikupärasemaid inimesi rulluisumaailmas. Ta on võistelnud profina kümme aastat, viimased kuus sellest Bont North America võistkonna liikmena. Ta juhib Fast Eddie’s Skate School-i (Kiire Eddi Rulluisukool) Tucsonis ja on Tucson Inline Sk8 Club (Tucsoni rulluisuklubi) president. Tema ja tema ema Diane Coonce olid nüüdseks väljasurnud lõuna Arizonas toimunud Cactus Classic Inline Marathon-i korraldajad.

 

 

 

Algallikad:

 

http://www.inlineplanet.com/08/07/turnaround.html

 

 

 

You may also like...