Tartu Rulluisusprint toob Eesti kiireimad rulluisutajad taas joonele

3. Tartu Rulluisusprint toob 24. augustil starti Eesti kiireimad naised ja mehed rulluiskudel, kellega saab oma võimeid võrrelda ka harrastaja. Eelmise aasta võitja Mart Markuse sõnul on võiduks vaja ennekõike head starti ja pisut ka õnne.

 “Eelmisest aastast õppisin eelkõige seda, et väga oluline on võita start ja sõitu juhtida. Tookord mul start küll ebaõnnestus ja veel viimases kurvis olin viimasel positsioonil. Tänu õnnele, heale kohavalikule ja tugevale spurdile õnnestus mul konkurentidest mööduda ning võit jalasirutusega napsata, kuid nii lühikesel distantsil, mis kestab umbes 35 sekundit, on see väga raske,” ütles Markus.

Tartu Rulluisusprint sõidetakse SEB 7. Tartu Rulluisumaratonile eelneval laupäeval. Võistlejad läbivad Tartu linna ääres Aruküla teele jääva Salvesti logistikakeskuse territooriumil 500 meetri pikkuse ringi. Rulluisusprindil saavad osaleda kõik soovijad, kel vanust vähemalt 16 eluaastat. Seejuures võib osalema tulla ka lihtne harrastaja, kes varem taolisel võistlusel kordagi osalenud pole.

“Inimesed, kes tahavad sprindivõistlusel osaleda, peaksid kindlasti hakkama varakult sprinti ja kiirendusi harjutama, kuna tunnetus ja tehnika erinevad mõnevõrra maratoni sõidu tehnikast,” lisas Markus.

Rulluisusprint on varasematel aastatel kohale toonud Eesti parimad rulluisusprinterid ning lisaks ka kiiruisutajad, kellele taoline võistlus hästi sobib. See annab ka harrastajatele hea võimaluse vahetus konkurentsis võrrelda end Eesti parimatega. Ka Mart Markuse põhiala on kiiruisutamine.

“On kahte sorti kiiruisutajaid – ühed on suvel pigem ratturid ja teised pigem rulluisutajad. Mina olen pigem rulluisutaja. See tähendab, et nädalas on umbes 10-12 trenni, millest 4-5 on rulluisutrennid. Ülejäänud on ratas, jooks, imitatsioonid ja jõusaal,” rääkis Markus.

Ta kinnitas, et üsna mitmed kiiruisutajad on üldiselt siiski ka head rulluisutajad: “Kiiruisutamine on staatilisem ja tehnilisem ala kui rulluisutamine. Kui rulluisusprindis on võimalik hea tulemus teha puhtalt hea liigutuskiirusega, siis kiiruisutamises mängib suuremat rolli tehnika ja jalgade jõud. Kuid maailmas on üldiselt palju tipprulluisutajaid, kes on jõudnud tippu ka jääl.”

Korduvalt Eesti parimaks kiiruisutajaks valitud Markus sel aastal starti siiski ei jõua, kuna läheb samal ajal Minskisse, kus toimub rahvusvaheline kiiruisu laager.

“Kindlasti on Tartu rulluisusprint üks tähtsamaid sprindivõistlusi Eestis ja selle võitmine igale sprindimehele väga magus. Loodan, et võit jääb ka see aasta Eestisse,” oli Eesti kiireima rulluisutaja sõnum.

Registreerimine on kõigile huvilistle avatud Tartu Maratoni kodulehel.

Foto: Möödunud aastal napsas Tartu Rulluisusprindi finišis võidu Mart Markus (paremal)

Autor: Kaimo Puniste

You may also like...