Tallinna Maratoni rada

Sellel hooajal toimub EMT Rullituuri Tallinna maraton täiesti uues kohas, sest võistlus on ilmselgelt Lillepi jaoks liiga suureks kasvanud. Kindlasti on paljud jõudnud juba tutvuda rajakaardiga, aga rada oma silmaga näinud pole.

Me nüüd proovime seda olukorda parandada natukene. Selles videos sõidame marsruudi ühe korra läbi. Vabandame video hüpliku kvaliteedi pärast, kahjuks polnud meie kasutuses kiivrikaamerat ja pidime filmima kaamerat käes hoides. Samuti pange tähele, et sõitu alustasime raja kaugeimast otsast (kaardil parempoolne ringtee) ja õige stardi/finiši koridor jääb viaduktilt tulles peale vasakpööret. Pikad lõigud on aja kokkuhoiu mõttes kiirfilmi efektina esitatud.

Raja kate on suhteliselt uus asfalt. Erandiks ehk ainult see lõik, mis peale sirget paremale keerates viadukti alt läbi viib.

Pildil on foto raja kaugeimast punktist – tagumine ringtee kus on tagasipööre.

Mida veel raja kohta võiks teada?

Sirge lõik on umbes 2.7km ja selle sees on sujuvad laskumised ja tõusud. Enne raja tagumist tagasipööret on natuke kiirem laskumine enne ringteed. Tagumise rajaosa asfaldil oli ka kohati kiviklibu, mida video kannatlikumad vaatajad kindlasti märkasid. Jäi mulje, et see on teeparanduse tulemus, kuigi tegu on suhteliselt uue teekattega.

Kui tagasitulles keerata sirgelt paremale ja hakkab tee viadukti alt keeruga selle kõrgeimasse punkti, siis selle lõigu pikkus on u 900-950m. Viadukti tagasipöördest alla finišini on u. 800-900m sõltuvalt finiši täpsest asukohast.

Rada on tuultele üsna avatud. Näiteks testimise ajal puhus loodetuul (andmed on pärit http://8r.ee/index.php/ilm). See tähendas, et viaduktile tõusu alustades ja finišisirgel puhus taganttuul. Pikal sirgel lõigul oli suunaga tagumise pöördepunkti poole minnes taganttuul kergelt küljelt ja tagasi tulles siis vastupidi.

Juhin veelkord tähelepanu sellele, et videos alustati sõitmist raja tagumisest pöördest alates, mitte stardi/finiši kohast.

 

 

You may also like...