Sellel suvel Türi Rulli ei toimu

Meie käest on uuritud, et kas teame ka midagi Türi Rulli kohta – võistluskalendrites seda nimelt pole. Võtsime siis ühendust korraldajatega, et asja selgust saada.

Varasemate Türi Rullide korraldaja Sulo Särkinen Türi vallast rääkis, et kuigi tegemist on kohalikku laadi argipäevaõhtuse rulluisuüritusega, siis selle korraldamine on paraku rohkem sarnane suurvõistlusele. Kui võtta kokku rahastus, nõuded liiklusreguleerijatele, load maanteametist ja muu bürokraatia, siis see kombinatsioon osutus sellel korral ületamatuks.

Rõõm on tõdeda, et korraldajad pole püssi päris põõsasse veel visanud. Juba on plaan kuidas üritus järgmisel suvel taaselustada, võib-olla küll natuke muudetud kujul. Aga sellest saab kuulda täpsemalt ilmselt alles järgmisel kevadel.

Türi Rull on seni olnud 4-etapiline rulluisusari, mis leiab aset Türi ja Paide (Reopalu) vahelisel kergliiklusteel (u. 9km) ja mida sõidetakse eraldistardist suve jooksul kaks korda ühes ja kaks korda teises suunas. Kuigi osalejate arv on iseloomulik nädala sees toimuvale kohalikule võistlusele, on see siiski kogunud igal korral huvilisi üle Eesti.

Formaadilt ja distantsilt sarnane võistlus on veel Lääne-Virumaa lahtised meistrivõistlused rulluisutamises, mis toimub 3. juulil ja sõidetakse Pajusist Rakverre samuti eraldistardist. Täpsem informatsioon http://rulluisuklubi.eu/meistrivoistlused/ 

Võistluskeskus on Rakveres Bauhofi ees.

 

Eraldistardi formaat on ka Rullituuri kavas ja sõidetakse 7. augustil Jõgevamaal. Distantsidest on valida nii 10km kui ka 15km. http://www.rullituur.ee/et/etapid?competition_id=20

You may also like...