Rulluisutamine olümpial!

 

Täna paisati rahvusvahelisse meediasse uudis, mis on meeldivaks šokiks kõigile rulluisusõpradele. Nimelt võeti rulluisutamine olümpiamängude kavva. Seda küll mitte suve- aga talimängudele. Peale Sochi 2014 avatseremooniat, kus esinesid ka rulluisutajad, hakkasid asjad liikuma pöörase kiirusega. Kõik nägid, et talimängude kavasse sobib see ala väga hästi. Oma esialgse nõusoleku on andnud ROK-i president Thomas Bach ja ka PyeongChang 2018 peakorraldajad. Kuna talimängudel pole alade hulk ja nendevaheline konkurents nii suur ning Lõuna-Korea on tuntud ka rulluisutamise maana, siis saigi see otsus ellu viidud nii kiiresti.

Lõuna-Korea Olümpiakonitee president Park Yong Sung sõnas: „Nagu kõik Sochis nägid, siis saab talvistel olümpiamängudel rulluisutada küll. Pealegi ei pea olema kõiki alasid läbi viima just ühes võistluspaigas ja võimalik on ka ühe spordiala ajaline nihutamine.“ Näiteks tõi ta 1980. aasta Moskva Olümpiamängud, kui purjeregatt viidi läbi olümpialinnast 1000 km kaugusel. Samuti tuletas ta meelde, et näiteks jäähoki oli olümpiamängude kavas just esimest korda 1920. aasta Antwerpeni suveolümpiamängudel.

Sochis rullinud Danila Ruusu lisas: „Sotšis oli see uudis juba nö. avalik saladus“. Eesti Rulluisuliidu esindaja Jaanus Ritson tervitas seda otsust kahel käel: „See on fantastiline uudis. Mina ei näe siin midagi imelikku. Näiteks on suvemängude kavas selline ala nagu korvpall, kuigi seda mängitakse tegelikult ju talvel. Seda ei pea keegi imelikuks. Kas suvemängude kavas on ta ainult sellepärast, et mängitakse lühikeste pükstega?“

You may also like...