Pommuudis! Berliini Maraton peetakse tänavu Jõhvis!

Kõik rulluisusõbrad vaatasid kindlasti ärevusega seda, et palju segast oli tänavusuvise Rullituuri korraldamise ümber. Vaid vähesed teadsid päris põhjust mis selle taga oli. Nimelt võtsid Berliini Maratoni korraldajad juba eelmisel aastal ühendust Rullituuri peakorraldaja Jaanus Ritsoniga, et arutada võimalust tuua Euroopa rulluisutamise suursündmus erandkorras Eestisse. Põhjus on väga lihtne – vähemalt veerand võistlustrassi rajast on neil plaanis katta uue asfaldiga, mis tähendab aga seda, et töödega ei jõuta õigeks ajaks valmis.

Tundmatuks jääda sooviv Berliini Maratoni esindaja sõnas Kaheksarattalised.ee-le, et sellel aastal oli tõesti valida kas jätta üritus ära või kolida see ajutiselt mujale. Kuna Eestis juba on toimiv rulluisusari, siis polnud väga raske leida uut asukohta. Kohaliku korraldajaga jõuti ka kiiresti põhimõttelisele kokkuleppele.

Jaanus Ritson oli alguses kidakeelne: „Kust te seda kuulsite?“. Peale mõningast pinnimist tunnistas aga üles, et tõepoolest selline kokkulepe on. „See oli Berliini enda initsiatiiv. Me pidime vaid kalendrisse tegema väikesed muudatused ja aasta esimesed kolm kuud hoidma seda saladuses. Nüüd võime vist tõesti ametlikult info välja hõigata“.

Berliini Rulluisumaratoni peasponsoriks Jõhvis on Dacia. Berliini Maraton Jõhvis toimub 31. septembril.

You may also like...