Oluline muudatus kiir-rulluisutamise reeglites

Nagu te kõik teate, siis kiir-rulluisutamise ja üldse rulluisualade arendamiseks ning olümpiamängude kavva saamiseks moodustati rahvusvaheline alaliitude ülene komisjon (International Development of Inline Olympics Team Sports e. lühidalt IDIOTS), kuhu kuuluvad rulluisu- ja uisuliitude helgemad pead. 

Komisjoni töö tulemusena leiti, et kiir-rulluisutamise populariseerimiseks ja olümpiale aitamiseks peab muutma ala laiemale publikult atraktiivsemaks. Ja abi pole kaugelt vaja otsida. Alates tänasest kehtivad reeglimuudatused, kus sarnaselt näiteks suusahüpetele arvestatakse kohtade määramisel mitte ainult kiiruslikku tulemust vaid antakse ka stiilipunkte. Enamus elemendid on üle võetud ilu- ja rull-iluuisutamisest. 

Näiteks on ette nähtud, et finišialas, tagasipööretel ja ette määratud rajalõikudel on soovituslik teha hüppeid ja piruette. Näiteks annab tagasipöördepunktis Bielmanni piruett puhtalt sooritades kuni 1000 stiilipunkti, madal piruett (sit spin) aga 500. Finišis tehtava pääsukese eest saab aga näiteks 600 stiilipunkti. Meeskondlikult on võimalus kasutada veel selliseid elemente nagu tõsted.

Küsisime Eesti hetkel ühe kõige edukama kiir- ja kiir-rulluisutaja Marten Liivi käest mis ta sellistest muudatustest arvab. Marten: “Eks need muudatused on juba ammu õhus olnud. Kiirusiutamises, kui laiema kandepinnaga ala juures, need õnneks läbi ei läinud. Tegelikult võtan ma juba Karin Kaljase juures juba alates sügisest rull-iluuisutamise trenne. Eks see on ka tema (Karini – toim.) jaoks uus asi, sest kõik elemendid tuleb paarisrattaliste asemel kohandada nüüd inline uiskude jaoks.”

Loodame siis koos, et rulluisutamise kandepind sellega laieneb ja tulevikus oleks raja ääres rohkem pealtvaatajaid.

 

 

You may also like...