Jõgeva-Tartu maantee on SEB Tartu Rulluisumaratoniks valmis

 

PRESSITEADE

MTÜ Klubi Tartu Maraton

2.08.2012

 

Jõgeva-Tartu maantee on SEB Tartu Rulluisumaratoniks valmis

 

Korraldajad on juba SEB Tartu Rulluisumaratoni algusest saati soovinud maratoni pidada marsruudil Jõgeva-Tartu ning nüüd maratoni kuuendal toimumiskorral on see lõpuks tõeks saanud. 12. augustil sõidetav SEB 6. Tartu Rulluisumaraton toob pika distantsi eelistajad Jõgevalt Tartusse, lühema distantsi rulluisutajad Tabiverest Tartusse.

                                                                                                                                                                                                                                                        

„Kuigi tee valmimine maratoniks oli üsna kindel, oli sellegipoolest väike hirm ka endal – aga mis siis, kui see ikka valmis ei saa,“ sõnas SEB 6. Tartu Rulluisumaratoni võistluste direktor Kunnar Karu. „Praegu aga peame nii Maanteeametit kui ka TREF AS-i väga tubli töö eest kiitma, sest SEB 6. Tartu Rulluisumaraton sõidetakse mööda Jõgeva-Tartu maanteed.“

 

TREF AS ehitusdirektor Tarvi Kliimask kinnitab samuti, et tee on piisavalt valmis selleks, et rulluisumaraton seal toimuda saaks: „Sõiduteed remonditi 9,6 km ulatuses ning praeguseks hetkeks on sõidutee põhiradadele  paigaldatud asfaltkate. Rulluisumaratoni ajaks ei ole asfalteeritud kõik mahasõidud, ristmikud, tee laiendused ja bussitaskud, samuti puudub asfalt Pikkjärve poole jääval kergliiklusteel, mis aga maratoni toimumist ei sega. Kuni rulluisumaratonini ja pärast seda toimuvad teetrassil ja sellega piirneval alal viimistlustööd ning pärast maratoni lõpetatakse asfalteerimistööd tegemata osadel.” Kliimask kutsub rulluisutajaid üles ka tähelepanelikkusele: “Kuna puuduvad lõplikud liikluskorralduslikud elemendid ja teepeenrad on rajatud osaliselt, siis peaksid kõik rulluisutajad tähelepanelikud olema ning püsima kenasti asfalteeritud teeosal.”

 

Esimene võimalus maratonitunnetuse saamiseks on juba 3. augustil, kui Aoveres Inglimäel toimub SEB 6. Tartu Rulluisumaratoni ühistreening, kus hea sõnaga meenutatakse vana maratonirada. Ühtlasi on homme viimane päev maratonile soodushinnaga registreerimiseks.

 

Lapsed saavad rulluisutamisega tutvust teha Hawaii Expressi rulluisukoolis Jõgeval, Tartus, Tallinnas ja Pärnus.

Lisainfo: http://tartumaraton.ee/seb-6-tartu-rulluisumaraton

 

Ajakirjanikele on avatud elektrooniline akrediteerimisvorm:

http://tartumaraton.ee/akrediteerimisvorm

 

MTÜ Klubi Tartu Maraton

Laulupeo pst. 25, Tartu 51007

Telefon: +372 7 421 644

press@tartumaraton.ee

www.tartumaraton.ee

http://www.facebook.com/tartumaraton

 

You may also like...