Info

2.11.


Aga nüüd natue ka saabuvast hooajast. Vaatasin et mis elu need Lakilakid elavad ja avastasin, et on tekkinud selline nähtus nagu Connection League. BC Connection treener on teatavasti Howard Frier. Sinna on kolinud ka meile tuttavad võistkonnad – Conectionid ise (kusjuures neid on nüüd rohkemgi kui 2), Mökud, Lakilakid ja BC Sulev. Osad endiselt olemas Rahvaliigas.

LIIGA KODULEHT

Mõned tulemused ja minupoolsed kommentaarid (ilma mänge nägemata).

Sulev võitis Connection III 71:38. Sulevit teades ei saanud see Con III mingi tugev meeskond kuidagi olla.

Connection II sai Mökudelt ära 73:24. Eelmisel aastal mängisime mõlematega ja täiesti usutav tulemus.

Aga vanem vend Connection I karistas kohe Mökud ise 91:49 ära.

Lakilakid võitsid Sulevit 92:42 ja Con I Aexpot 83:58, kes oli varem kaotanud Lakidele 81:61.

Võib oletada, et Con I on sellel hooajal pisut tugevam kui ta oli varem. Eelmisel hooajal olid nad ka alles viimases vahegrupis ja oma alagrupis varasemalt peksupoisid, kuigi ühes mängus õnnestus neil punktiga võita Ursit.

Lakilakide kohta võib lugeda siit. 


Lakide eelmise hooaja statistika meie vastu mängides.

 

2.11.2016


Enne uut hooaega panen siia üles veel esimese hooaja viimase (ja ainukese) play-off mängu statistika. Tegemist oli üsna soliidse vastasega. Jääb üle ainult oletada kas parem on hooaeg lõpetada ilusa kaotusega PO esimeses ringis või saada hirmus kolakas teises. Mina ise kahjuks mängul ei saanud viibida, aga punkt punkti heitlus käis algusest lõpuni ja juuksekarvajagu jäi ainult võidust puudu. Õnne ei olnud ka kaugvisetel.

PROTOKOLL

 

10.04


Eile (laupäeval 9. aprillil) käisime vaatamas Ursi ja Jazzi mängu. Ursi on võistkond, kes jäie A alagrupi kõige tugevamast vahegrupist napilt välja. Oodatult võitsidki nad vahegrupis mõlemad mängud. Jazz sai tappa u 30-ga, täpset skoori ei mäletagi. Seega on meie esimeseks play-off vastaseks just Ursi.

Eilses mängus jäi silma kaks tegelast. Üks oli Marko P kasvu jurakas, aga oluliselt raskem. Silma järgi ehk 130kg. Ta oli korvi all tugev jõud, aga liiga palju mängida ei jõudnud. Teda vahetas üks õhem tegelane. Aga palju rohkem pahandust tegi üks tätoveeritud soengumees Egert #18, kes oli visuaalselt midagi minu sarnast (Margus) ja mängis enamasti kaare taga. Ja loopis kolmeseid. Me kahjuks protokolli ei saanud, aga Ursi esindaja ütles hiljem, et ta tabas neid 9tk! Liikuvuselt ja viskestiililt meenutas Reinar Hallikut. 

Neil on ka kombinatsioon rusikas, millega viiakse just see Egert viskele.

Eks jääme siis mängu ootama.

 

10.04


Viimasest postitusest on nüüd juba üle kuu möödas. Vahepeal jäin Teile võlgu Lakilakkide protokolli.

Lühidalt öeldes – meid oli seitse, vastaseid kuus. Mäng libises vaikselt aga sujuvalt käest.

Siin see on.

 

06.03


Eelmisest postitusest on nüüd jupp aega möödas, aga ka mängudes oli meil paus. Eile kaotasime MGT-le 34:58. Nagu skoorist võib aimata, siis kaitses oli enam vähem, aga rünnakujõust oli meil kõva puudus. Puudu olid Eerik, Erkki ja Siim. Madis üksi ei suutnud meil vee peal hoida. Vastaste iseloomustuseks võib öelda, et 3-4 mängijat olid neil pikad vibalikud. See tähendas, et kohati käis mäng üle peade ja positsioonirünnakus oli meie jaoks korvialune lukku keeratud. Samas olid nad minu üle sajakilose kaaluga kergesti trügitavad ja rünnakul nad ka teab mis osavad tegelikult polnud. Üks mängija eristus siiski mõnevõrra teistest (nr 2), kes noppis mõnikord ründelauast palle ja viskas kohe sisse nii, et me ei ulatanud isegi selleni. Kokku kogus ta 25p. Olen temaga mõnel korral ka ühes trennis olnud ja seal mängis ta samamoodi nagu nüüd võistluselgi. 

Punktid jagunesid seekord

Madis 12p

Eero 8p

Margus 5p

Viljar 4p

Janek 2p

Rauno 2p

Marko P 1p

Vabakad 14/4, vastastel 18/11

Meil 4 kolmest, vastastel ka 4. Kusjuures vastastel viskas kolmeseid ainult üks pikk vibalik kelle rünnakuarsenali kuulus ka palli kandmine. Õnneks saime poole mängu pealt kohtunikke juhendades sellele lõpuks piiri panna.

Tabeliseisust nii palju, et kui kohapeal tundus, et järgmine mäng saab otsustavaks, siis on see siiski ekslik. Maksimaalselt on meil võimalik koguda vahegrupis üks võit, aga siis jääme samale pulgale Mökudega ja omavahelise oleme neile varem kaotanud. Seega oleme juba nüüd vahegrupis viimased. Lakilakide mängu saame seega võtta jälle vabalt. Paly offi esimese ringi vastaseks saab meile tulla kas Ursi või Jazz. Neil ongi omavaheline mäng nüüd ees. Kui peaks panuse panema, siis minu arust on võiduks suurem šanss Ursil. Aga elame näeme.

22.02


Vahegrupi esimene voor on seljataga. Tulemused on mõnes ehmatavad.

Ursi – Forwards   65:53

Ballz – Jazz   68:61

MGT – Möku   85:57

Kostivere – Korvpallikarud    60:54

Ehk kõigis toimunud mängudes nüpeldasid esimese alagrupi omad meie omasid.

 

13.02

 

Võime nüüd karunahka jagama hakata. Alagrupi viimases mängus sai alistatud Korvpallikarud skooriga 65:59 (13:11, 20:22, 13:9, 19:17). Tuleb öelda, et kergelt see võit ei tulnud. 2 minutit enne I poolaja lõppu olime veel taga 22:31 ja päris lõpus … tegelikult sellest kirjutan allpool.

Esimene veerand möödus punkt punkti heitluses ja lõppes meie kasuks 13:11. Kusjuures suurimat pahandust tegi Riho Kraus (nr. 15) visates 7 punkti. Tuleb tõdeda, et tegu oligi osava mängumehega.

Teisel poolajal saime ette juba 18:13 ja elu tundus lill. Aga siis järgnes vastaste 11:0 spurt (Kraus selle jooksul 5p) ja peale paari meie vastust leidsime ennast 22:31 kaotusseisus. Kuigi hakkas tekkima jälle deja vu tunne, siis poolaja viimased paar minutit päästsid ära Madis, Viljar ja Siim, kes viskasid vaheajaks välja viigiseisu 33:33. Kolmas veerand möödus jälle punkt punkti heitluses ja lõppes skooriga 46:42 meie kasuks. Vähem kui kaks minutit enne lõppu saime Marko P korvist juba 63:54 ette. Smas tekkis ka pingelangus, mis oleks võinud valusasti kätte maksta. Vastased vähendasid vahe seitsmele. Seejärel saatsid Marko T vabaviskejoonele, kust punkte me ei sanud. Siis otsis Kraus endale vägisi kolmese koha ja tabas. Vahe 4 p. Edasi saadeti joonele mind (Margus) ja oma häbiks pean ütlema, et käsi otseselt ei värisenud, aga mõlemad visked ma mööda saatsin. Ma harjutan tegelikult pulsi pealt vabakaid ja seni olen protsendiga ka rahul olnud. Igatahes tõusis mängu päästjaks Siim, kes blokeeris järgmisel rünnakul Krausi kolmese, sai ise palli kätte ja vormistas vabaviskejoonelt meile 6-punktise võidu.

Vabavisked 14st 6. Vastastel 7st 4.

Kolmesed 5 vastaste 3 vastu.

Punktid

Madis   23

Siim       18

Viljar     9

Eero      5

Marko P    4

Margus    4

Marko T 2

 

Vahegrupis peaks meile vastasteks tulema Lakilakid ja MGT. Kui saan nende kohta ka mingit infot, siis postitan selle siia. 

Ahjaa, peaaegu oleks unustanud. Erkki ei saanud kahjuks meie reedesele mängule tulla. Aga päev hiljem vedas ta Simuna Ivaxi, kus mängib ka Marko P, võidule Kunda üle. Punkte kogus ta 37, millest 21 tuli kolmestest. Ja see polnud ta päeva ainuke võistlusmäng.

Protokoll:

 

11.02


Korvpallikarudega mängu eel pole neist suurt midagi teada. Teame vaid, et seal mängib Maxim Tuul, kes teeb saadet Pall Korvi ja kommenteerib Cramo VTB mänge. Kas ta ka meie mängu otse platsilt jooksvalt kommenteerib pole teada. Mänguoskuse kohta ei oska öelda muud, kui teda on kohatud ka muudes tugevates võistkondades, aga enda nähtud Karude mängudes ta mingit erilist hoogu üles ei näidanud.

Forwardsi lehele piiludes saab teada, et nende omavahelise mängu Karud kaotasid 43:69. Maxim langes viie veaga välja ja kohal oli neid üldse 7. Punkte tõi ta ka 5.

Protokollis figureerib Roos (nr 11), kes tõi 7 punkti, aga jääb silma sellega, et viskas palju vabakaid mööda. Otsest skooriliidrit neil ei paistagi olevat. Nimekirjas on neil keegi Gawley (nr 5). Paar aastat tagasi on Devon Gawley mänginud U-16 koondise eest. Võib-olla ka hiljem, ei uurinud rohkem. Forwardsi mängus kogus Gawley 7 punkti. Kas on sama inimene, ei tea.

Siin siis veel juttu Forwardsi lehelt.

Karudega on seis lihtne – võitja saab kolmandasse vahegruppi ja kaotaja langeb viimasesse.

Karudel on seni võidud Connection II ja Randvere üle. Ja lisaks Jazzi üle 61:56!

Kui aluseks võtta ainult eelnevad tulemused, siis on kerge favoriidikoorem neil. Meie ülesanne on see seisukoht ümber lükata.

  

11.02

Mäng Jazziga. Pikema nimega on nad BC Jazz / Frendos. Oma FB lehel kirjutasid nad järgmist:

Oleme jõudnud alagrupi viimase 
mänguni, kus lähme kindlasti võitu võtma. Hetke seisul oleme 9 meeskonna seas, kõrgel 3. kohal, aga koha kindlustamiseks vajame võitu“

 

See neil paraku ka õnnestus. Kaotasime mängu 43:64 (7:17, 7:12, 10:25, 19:10).

Kolmesed meie 3 nende 8 vastu. Kusjuures neist pooled visati meile kolmanda veerandi keskel 14:0 spurdi ajal.

Vabavisked meil 28-st 7 (!). Võib öelda, et kohati tundus ka mängust visates, et rõngal on kile peal. Meetri kahe pealt juhtus ka 5 möödaviske ja nelja ründelauaga rünnakuid.

Vastastel 15/6.

Punktid

Erkki      14

Madis   12

Rauno   6

Eero      5

Viljar     3

Margus    3

Vastased tegid ka statistikat. Tsitaat nende fb lehelt:

Laupäeval mängisime viimase alagrupi mängu Määri vanade vastu ja saime 64:43 võidu. Panime ennast maksma juba mängu esimesel minutil ning lasime neil esimesel veerandil visata ainult 7 punkti, meie 17 ne vastu. Suurepärase mängu tegi Suurorg, kes panustas võitu 16 punkti ja 23 lauapalli. Hea esituse tegi ka Pärnaste, kes ei ole viimasel ajal saanud meeskonnaga trenni teha, panustas 9 punkti.

 

Teised skoori tegijad:
Kiisa 14 punkti
Gutmann 10 punkti 11 lauda
Kalmu 7 punkti“

 

Protokoll:

 

10.02


Meie ja Jazzi kokkuvõte ka valmimas. Seni lugege allpool eelvaadet enne viimast mängu Karudega.

 

10.02

Enne viimast alagrupimängu on selline seis, et kui me Korvpallikarusid võidame, siis satume tugevuselt kolmandasse vahegruppi ja kui kaotame, siis neljandasse.

Kolmas vahegrupp. Seal saaks peale meie olema veel Möku, kellega me enam mängima ei peaks, aga omavahelise mängu tulemuse võtame me kaasa. Esimesest alagrupist saaksime vastaseks Lakilakid ja MGT. Ega ma nende kohta rohkem ei tea kui seda, et MGT on venelased. Vahegruppi tulevad nad ka 3-4 võiduga (1 mängudest pidamata). Play offi esimeses ringis oleks vastaseks üks nendest neljast – Forwards, Jazz, Ursi (Smokehunters, nendest on allpool juttu), Ballz. Kõlab igatahes huvitavalt.

 

Neljas vahegrupp. Selles on erinevalt teistest vahegruppidest kokku 6 võistkonda, kellest play offi saavad 4 paremat. Sinna kukkudes oleks positiivseks noodiks ainult see, et oma alagrupist võtaksime me kaasa võidud Randvere ja Connection II vastu ja lisaks saaksime 3 motivatsiooni taastavat mängu esimese alagrupi kolme viimase vastu – Connection II, Kostivere, BC Sulev (Kalevi fännid). Eeldades, et me kahe viimase hulka siiski ei satu (2 võitu võtame juba taskus), siis play offi esimeses ringis tuleks meile vastaseks kas Keskerakond, A Le Coq, Haabersti või Merevägi. Esimese alagrupi võistkondade kohta ei oska öelda muud, et mõlemal on hetkel üks kaotus kirjas ja kummalgi üks mäng pidamata. Omavaheline heitlus lõppes neil  1-punktilise vahega 89:88 Haabersti kasuks.

02.02

Seekord sai pikk ja detailne arutelu, mis sündis selle kirjutamise käigus. Seega otsustasin kokkuvõtte tõsta algusesse.

Kokkuvõte

– play offi võimalikult hea positsiooni kindlustamiseks tuleks vältida seitsmendat või madalamat kohta, et mitte 

riskida võimalusega saada PO esimese ringi vastaseks alagrupi võitjaid.

– selle kindlustamiseks piisab meil Karude võitmisest

– veelgi parema positsiooni saamiseks ei piisaks meil ainult sellest. Lisaks peaks võitma Jazzi ja seda vähemalt 

16 punktiga. Veel parem kui 21-ga. Lihtsalt võit ei anna turniiritabelis meile mingit efekti, aga kindlasti hea enesetunde.

– jäävad ka muud teoreetilised variandid, aga seda peamiselt juhul kui Con II otsustab Frieri toel nt kaks võitu välja meelitada,

mis neile aga enne vahegruppe mingit eelist ei annaks.

 

Tabeliseisust

 

Alagrupi võitis Kesk. Tõenäoliselt järgneb A Le Coq kui nad nüüd Connection II-le ei kaota.Ja kui kaotavadki,

siis jäävad Forwardsiga ühele pulgale või tuleb surnud ring, millest nad väljuvad ilmselt võitjana.

Jazz noolib meie üle kindlasti võitu, et tõusta Forwardsi ette kolmandaks ja mitte riskida surnud ringiga Mökud, nemad ja meie. Kuna Forwardsil mängu pole,

siis peaks nad laupäeval tribünile meie fännisektorisse meelitama.

Connection II jääb ilmselt viimaseks ehk üheksandaks. 

 

Kahe võidu korral saaks me Mökuga ja Jazziga ühele pulgale ning tekiks eelpoolnimetatud surnud ring. Mökudel oleks selle seisu korral +3. Jazz hetkel +14 ja meie -17.

Neljandaks tõusmiseks peaksime me võitma Jazzi 21 punktiga (koht teises vahegrupis) ja viiendaks tõusmiseks 16 punktiga (koht kolmandas vahegrupis).

Kahe kaotuse korral jääksime ilmselt Randvere ette seitsmendaks, sest nendega on omavaheline plussis. Võiks tekkida ka

Karudega kolmekesi surnud ring, aga see tähendaks, et nad peaksid meid võitma ja samas kaotama Con II-le. Ei tundu usutav.

Kombinatsioon võit Jazzi üle ja kaotus Karudele jätaks meid ilmselt seitsmendaks.

Võit Karude üle ja kaotus Jazzile tõstaks meid aga kuuendaks.

 

Ühesõnaga sõltub meie koht nüüd ainult mängust Karudega. Võit – kuues, kaotus – seitsmes.

Seda siis juhul kui ei rakendu mõni väga erakordne sündmus.

 

Teine etapp

 

Peale alagrupimänge tulevad vahegrupimängud.

A ja B alagrupist moodustatakse kaks 4 alagruppi (4+4+4+6), kusjuures omavahelised mängud võetakse kaasa. Neljases alagrupis tuleb 2 uut vastast (ja kaks uut mängu) ning kuueses vastavalt kolm. 

Vahegrupid koostatakse minu arusaamise järgi nii, et nt esimesse vahegruppi läheb meie alagrupist Kesk ja Alecoq. 

Järgmisesse siis näiteks Forwards ja keegi veel.

Peale vahegrupi mänge pannakse paika üks paremusjärjestus kahe alagrupi peale, kusjuures antud näite puhul on Kesk ja Alecoq

vahemikus 1.-4. koht ja Forwards vahemikus 5.-8. koht.

Alagrupi 7.-9. koht satuvad kuuesesse vahegruppi. Nende traagika on selles, et kuuest kaks osutuvad play-offiks liigseks. 

Hetkel on kõige nõrgemalt end näidanud BC Sulev (Kalev Cramo fännid) ja Connection II. Ja isegi kui välja ei langeta, siis

tuleb kohe vastakuti minna kas esimese või teise alagrupi esimestega.

Altpoolt teine vahegrupp annab juba kergemalt hingata, sest sinna sattudes võib play offi vastaseks esimeses ringis sattuda 

näiteks Forwards või nende saatusekaaslane esimesest alagrupist.

 

 

Kokkuvõtte tõstsin esimeseks lõiguks.

 

30.01

Tulemus ei olnud võit

 

Ei oska muudmoodi seda mängu pealkirjas kokku võtta. Puudu olid Siim, Erkki ja Eerik. Selle võrra olime olulisemalt nõrgemad, aga teistel avanes jällegi võimalus rohkem platsil käia. 

Omamoodi see töötas ka, sest kolmanda veerandi lõpuks olid skoori teinud kõik 9 kohalolnud mängijat. Punkte oli selleks hetkeks 32. 

Koosseisus oli meil ka üks uuendus, meile oli appi tulnud üks varem ülesantud mängija Aimar Veiper. Platsil on ta käinud nii sPortkunda eest kui ka Tallinna kossuliigas juba päris mitu hooaega järjest. Meie tasemel mängib ta peamiselt positsioonil 4.

Mäng algas Marko P tabava vabaviskega, aga järgmisel hetkel leidsime ennast 1:6 kaotusseisust. Ja siis järgmisel juba 4:17. Umbes samal hetkel tegime korrektuurid rünnaku osas (proovisime mitte tuisata pimesi poolkiiresse) ja vastastel läksid vahetusse paar pikka. Selle peale sepistasid Janek, Tõnis ja Madis (3+3+2) 13:0 vahespurdi, mis tõi 2. veerandi kolmandaks minutiks tabloole 17:17 viigi.

Aga nagu ikka meie kaotusmängudes otsustas üks vastane teisiti. Nende üks pikem nr 16 astus kolmel järjestikusel rünnakul kaare taha ja viskas meile kolm kolmest. Mingil hetkel leidsime me end 21:30 kaotusseisust. 

Nagu eelnev luure näitas, siis ületamatuks raskuseks saigi korvialune. Järjekindlalt nopiti lauapalle ja saadi kordusrünnakuid. Nende tsenter (nr 19, Hotronicu soojendusdressis) tõi 18 punkti, kusjuures tegusid hakkas ta tegema alles teisel poolajal.

Kui personaalselt rääkida, siis tänane meie kõige teravam mängija Madis oli üsna nukras seisus, sest olude sunnil pidime mängutempot alla suruma ja kiirrünnakute algatamises ja läbiviimises talle kaaslaseid ei leidunud. Sama lugu oli ka Aimariga, kes harutas küljelt ilusti vastaste kaitset lahti, aga tihti ei leidunud kaaslaseid, kes tekitatud olukorrad oleks punktiks vormistanud. 

Punktidega oli nii, et kõigile jagus natuke.

 

Madis 9

Aimar 8

Rauno 6

Eero 6

Margus 5

Tõnis 4

Janek 2

Marko P 1 (viskas esimese ära ja arvas, et aitab küll)

Viljar 1

 

Mängu lõpus sai küsitud veel nende nime kohta. Nende treener (vist), kes nägi välja nagu Metallica transa, vastas, et see nimi on neile külge jäänud juba kooliajast. Ja korvpalli pidid nad mängima alles kolmandat aastat. Reaktsioone ja protokolle uurides tundub, et mõni mees on neil siiski “sisse ostetud”. Näiteks see eelnimetatud nr 19.

Palju pahandust tegi ka tagamängija nr 6 (19p), kes pidi neljandal veerandil vigadega mängust lahkuma.

 

 

 

21.01

Nagu varem sai kirjutatud, siis Möku murdis Randvere alles lisaajal, aga siis juba vägagi veenvalt.

Meil on olemas videomaterjal kuidas 11 sekundit enne lõppu viigistab Randvere seisu ja 3 sekundit enne lõppu üritab Möku visata normaalajal võidukorvi.

VIDEOD

20.01

Selgus, et ajakavasse oli läinud BC Jazz topelt ja meie mängime tegelikult Möku klubiga. Kellaaeg ja kuupäev ei muutu.

Möku kohta võite lugeda Forwardsi lehelt.

Konkreetses mängus on keegi Rusch (Raido?) #6 visanud 31 punkti. Tiitus #19 on toetanud 22 punktiga.

Mängust jääb silma veel kaks Möku ebasportlikku ja Forwardsi viis meest viie veaga.

 

19.01

Kui meie vastaseks saab laupäeval Jazz (esmaspäevase seisuga olid nad topelt mängugraafikus), siis nemad on suutnud võita ka Forwardsit. Selle kohta saab lugeda siit.

 

18.01

Laupäeval toimunud mängud üllatusi ei pakkunud.

A Le Coq – Jazz 70:63

Kesk – Karud   55:48

Möku – Connection II   66:41

Forwards – Randvere   66:40

Silma jääb ainult see, te liidrid on meid isukamalt nüpeldanud.

Forwards alustas viimast veerandit Randvere vastu ainult 4p eduseisus ja viimane veerand võideti 25:3, kusjuures Randverel lasti siis käia ainult vabaviskejoonel kust nad tabasid 8-st 3, millest kaks päris mängu lõpus.

Tabeliseis on selline, et A Le Coq ja Kesk endiselt kaotuseta. Omavaheline mäng pidamata. A Le Coqil lisaks veel Connection II-ga ja Keskil Forwardsiga. Viimane ongi hetkel kolmas ja saab näha kas lükkab Keski eest või jääbki oma positsioonile.

Connection II on seni võiduta ja ega seda kuskilt ei paista ka. Karude vastu veel lootus on.

Ülejäänutega loetlen ette võitude arvu (sulgudes maksimaalne võitude arv)

Karud 1 (4) meiega mängimata

Möku 3 (4) meiega mängimata

Randvere 1 (3) meie neid võitnud

Jazz 3 (5) meiega mängimata

Meie 2 (5)

Tulemusi ette ennustada pole mõtet, seda näitab aeg. Põnevuse üle igatahes kurta ei saa. 

 

11.01

See on siis tänane kolmas postitus. Käisime nädalavahetusel Marko P-ga mõndasid vastaseid piilumas.

Mõnel mängul nägime algust, mõnel lõppu. Panen siia kirja mida nägime ja mis meelde jäi.

Kõigepealt Randvere – Möku. Mökud olid mängu teiseks pooleks saavutanud u 10p-se edu, aga Randvere alustas marulist lõpuspurti ja 11 sek enne normaalaja lõppu oli seis 62:60 Mökudele. Ma ei tea kas tegu oli kombinatsiooniga, aga Randvere mängija murdis end suht lihtsa vaevaga korvi alla (a la koondise 1) ja viigistas seisu. Mökud võtsid minutilise. Järgneva 3 sekundiga visati küll kauge kolmene rõngasse, aga mäng läks lisaajale. Lisaajal rebis Möku kõigepealt eest 10:0 ja lõpetas kohtumise 80:68 (lisaaaeg 18:6). Mökude trumbiks selle mängu põhjal paistis olevat korvialune. Seal oli päris mitu jämedat keha, kes täiesti häbenemata korjasid järjest lauapalle nii kaitses kui ka rünnakul.

Kesk – Jazz. Keskil oli algul kohal 6 meest. Siis ilmus kuskilt seitsmes ja lõpuks veel kaheksaski. Oli olemas lühike keerutaja 41 (Siim teab teda) ja hr. Peapael. Puudus Äkiline Habe. Vastas Jazzi noored korvpallipoisid. Mäng algas punkt punktis. Tuleb tõdeda, et Jazz nägi rohkem välja kui tegelikult mängus välja näitasid. Näiliselt märkamatult hakkas Kesk vahet vaikselt aga kindlalt käristama. Lõppskoor Keskile 67:47.

Forwards – Korvpallikarud. Karusid oli kohal 7 ja nende ainuke seos karudega oli see, et keegi ei näinud välja nagu karu. Ühe nime me teadsime isegi ilma protokolli vaatamata – Maxim “Cramol on veel üks rünnak” Tuul. Ka teda iseloomustaks nii, et nägi välja rohkem kui platsil korda saatis. Forwards oli vastas kümnekesi (protokollis 11), kelle hulgas ka Lääne-Virust tuntud kaalulangetaja Mill, kes paistis silma sellega, et oma aegluse kompenseerib musta mänguga. Forwards hakkaski vaikselt eest libisema ja protokolli kirjutati lõppskooriks 69:43.

Protkolliga saab tutvuda siin

Tabeliseisust.

Kaotuseta endiselt Kesk ja Alecoq. Nemad lastakse kokku ilmselt alles viimases mängus.

Korraliku skooriga jätkab ka Forwards 4 võitu, 2 kaotust (Alecoqile ja Jazzile).

Altpoolt vaadates on peksupoiss Connection II viie kaotusega. Seejärel on Randvere nelja kaotuse ja ühe võiduga. Kusjuures neil on mängitud nii liidrite kui ka viimase kohaga. Forwardiga pole.

Karudel kolm kaotust ja üks võit.

Siis oleme meie kolme kaotuse ja kahe võiduga. Need kaotused on kahele liidrile ja Forwardile, kes hoiabki kolmandat positsiooni. Ja üks võit punase laterna üle. Kõige olulisemad mängud on endiselt ees.

Mökudel 4 kaotust ja 2 võitu, kusjuures mängitud on liidritega ja mängimata Connection II-ga. Ja samuti meiega.

Jazzil 3 võitu, 2 kaotust.

Alagrupis meil pidamata veel kolm mängu. Möku, Karud, Jazz. Minu hinnangul ongi tegemist meie otseste konkurentidega. Aga ei hakka analüüsis liiga teoreetiliseks muutuma. Ootame järgmised tulemused enne ära.

  

11.01

Meeskonna pilt

Pildilt puudub Eero, kes kahjuks hilines. Aga tal oli minu arust silm sinine ja ta poleks tahtnud niikuinii pildile tulla 🙂

 

Kuigi see on parooliga ligipääsetav rubriik, siis pildi linki jagades näevad seda kõik soovijad

http://8r.ee/images/DSC_0656.JPG

 

 

11.01

Mäng A. Le Coqiga

 

Kõigepealt pean vabandama, et eelmise mängu ülevaade aega võtnud, aga siin see tuleb.

Lõppskoor 85:61 vastastele, ehk jäime kindlalt alla. Kuidas see aga numbrites väljendus.

Veerandajad vastavalt 9:21, 21:16, 14:15 ja 17:33. Ehk käest läksid algus ja lõpp.

Esimesel veerandil jäime taha 2:7 ja 5:14. Kõige lähemale me saime neile teise poolaja alguses, kui seis oli 36:39. Kui viimase veerandi algul andis seis veel lootust (46:52), siis leidis A. Le Coq kuskilt lisakäigu (või meie nõrga koha) ja tehti vahespurt 22:0 (!). Kui mängu alguse allajäämise suutsime veel kuidagi üle elada, siis sellest paugust enam ei taastunud. Edasi toimus ainult mängu lõpptulemuse vormistamine. Selle spurdi käigus mängisid pearolli Trump (nr. 6) kahe kolmesega ja Mölder (nr. 10) 8 punktiga korvi alt. Peab mainima, et see nr 10 keerutas korvi alt kõik võimalikud ja võimatud pallid sisse.

Punktid jagunesid

Eerik 21

Marko P 10

Madis 10

Erkki 5

Viljar 5

Eero 3

Rauno 3

Marko T 2

Janek 2

 

Kolmesed – meie 6, vastased 4. NB! Neist kaks kolmest tuli neil vahespurdi jooksul ja üks vahetult enne seda. Meenutab väga Keski mängus juhtunut.

Vabakad meil 19/11 (58%), vastastel 26/13 (50%).

Meeskondlikud vead 22 ja 19.

 

Protokoll:

 

23.12

Vaatame vaikselt ka mis toimub meie tugevusgrupi A alagrupis. Seal on üks liidritest URSI, kellel on nelja võidu kõrval ainult 1 napp kaotus Connection I-lt, kusjuures viimastel on mängude seis 2/2.

Esikolmikus paistavad olevat veel Haabersti ja Merevägi. Sealjuures on Haabersti kaotanud Ursile 69:74 ja võitnud Mereväge 89:88. Ursi ja Merevägi omavahel kohtunud pole.

Alagrupi peksupoiss paistab olevat BC Sulev, kelle näol on tegemist BC Kalev/Cramo fännklubiga. Natuke kehvasti on läinud ka Kostiverel, kes on neljast mängust ühe võidu saanud Connection I üle. Eeldatavast esikolmikust on neil seejuures mängitud ainult Mereväega (60:74).

Ursist lähemalt. Nende esindaja ütles nii:

Me mängime ka Kossuliigat aga Smokehuntersi nimega. Kuna meil nimekirjas ca 25 meest siis oli vaja Rahvaliigat juurde, et kõik saaks väheke mänguaega. Kui Kossuliigas on tavaliselt kõik kohal, siis Rahvaliiga mängudes võib meeskonna koosseis kõvasti muutuda.”

Kossuliigas on nad aga oma alagrupis peksupoisid. Samas alagrupis paistab olevat ka A Le Coq. Ilmselt siis sama võistkond (osaliselt), kes mängib ka meie alagrupis. Aga see on puhas oletus hetkel.

Kossuliiga turniiritabel

Smokehunters (Ursi) roster

Smokehunters on kaotanud A Le Coqile 58:77 ja ainuke võit on saadud viiendal kohal asuva Ehtoni vastu 85:80.

Vahepeal kommenteeris Ursi esindaja lisaks A Le Coqi kohta (küsimus oli, et kas A Le Coq ka sama võistkond):

Üldiselt jah aga neil vist sama lugu, et kõik paremad Rahvaliiga mängudel alati ei osale”.

Aga A Le Coqi Kossuliiga koosseis on siin ja Coq v Forwards protokoll siin.

Neid kõrvutades näeme, et nimed kattuvad peaaegu üks ühele. Kossuliigas pole ainult (vendasid?) Vigureid. Samuti pole ma Rahvaliigas silmanud Marko Riisi. Tema on see suure jalanumbriga rohutirtsu hüppevõimega endine Meistriliiga mängija.

 

21.12

Seekordset postitust tuleb alustada poliitilise satiiriga (vabandan ette kui meie hulgas on Keskerakonna valijaid) – saime Keskerakonnalt lüüa, aga tallinlased peaks sellega juba harjunud olema.

Nagu tabeliseis ka lubas arvata, siis Kesk oligi tugev vastane. Kuigi me võitsime esimese veerandi 26:16, siis lõpuks tuli võtta vastu ikkagi kaotus 65:91. Kui võib tunduda et vahe on liiga suur, siis põhjuseks võib olla see, et alguses me ehmatasime neid, siis said nad hoo sisse ja edasi rappisid meid lõpuni mõnuga, mida nõrgema vastase vastu mängides poleks võib-olla juhtunud. Kui skooris midagi positiivset otsida, siis äkki see uinutab teist tugevat vastast A Le Coqi enne meie omavahelist mängu.

Nagu juba mainitud, siis alustasime hästi ja vedasime end 1v lõpuks kümne punktiga ette. Kusjuures selle edu saavutasime 10:0 spurdiga. Paraku oli Keskil teisel veerandil sellele vastus olemas. Kõigepealt tegid nad 6:0 vahespurdi. Ja peale meie ühte korvi järgnes 14:2 spurt neile. Kusjuures selle jooksul viskasid nad oma viiest mängu jooksul tabanud kolmesest lausa 4. Ehk muul ajal nad kaare tagant tegelikult ohtlikud polnudki. Meie tabasime kolmeseid 6tk, neist pooled esimesel veerandajal.

Vastased said ka seitse 2+1 rünnakut, millest lausa 6 vormistasid vabaviskejoonelt lisapunktiks.

Võib ainult oletada mis oleks siis saanud, kui see Keski kolmeste tulevärk poleks käima läinud, aga oleksid jäävad oleksiteks. Samuti oli meie enda mäng liialt ühekülgne ja kuigi Erkki tegi võimsalt skoori, siis tegelikult oli ka möödaläinud palle väga palju.

Punktid jagunesid seekord järgnevalt

Erkki 28

Eerik 17

Madis 11

Marko P 2

Siim 4

Tõnis 3

Vabavisked meil 25/16, vastastel 25/18

Tulemas on ka fotogalerii!

 

08.12

Kivi, paber, käärid meie alagrupis.

Kuna meil videoanalüütik puudub, siis peame kasutama olemasolevaid andmeid ja ammutama vastaste kohta infot mängutulemustest. Korvpallikarude tugevust ennustades jõudsin nö. kivi-paber-käärid tulemuseni.

Kõigepealt võitis Jazz Mökusid 58:44, siis võitsid Karud omakorda Jazzi 61:56 ja lõpuks kaotasid Karud Mökudele 82:58. Ühesõnaga neil omavahel surnud ring, millest ei saa midagi järeldada. See muidugi kinnitaks varasemat oletust, et kui kaks eeldatavat tugevamat ja üks nõrgem välja jätta, siis ülejäänud on sõltuvalt päevast omavahel võrdsed vastased. Kaasa arvatud meie.

Väike guugeldamine lubab arvata, et Karude koosseisus võib väljakule astuda ka Maxim Tuul. Neil on seal üldse mitu Tuult nimekirjas varasemalt olnud, aga mitte nii palju kui meil Sillamaasid 🙂

06.12

Connection II protokoll

Frier ja sõbrad sai siis kotti pistetud skooriga 71:32. Veerandajad vastavalt 26:5, 17:7, 13:8 ja 15:12.

Tõele au andes oli tegemist küll Fair Playga, sest Howard ainult söötis tehes aegajalt mõned hädavisked.

Meil 8 kolmest, vastastel 3.

Meil vabakad 23/13, vastastel 22/9.

Viljar 5 punkti, 0 viga

Eero 5p, 2v NB! Protokollis on Eero Antons ja Marko Truusalu nimed sassi läinud. Õige on number! Eero oli 7 ja Marko 5.

Marko T 5p, 1v

Madis 19p, 2v (parandatud 08.12)

Siim 7p, 2v

Eerik 18p, 3v

Rauno 7p, 4v (neist üks tehniline)

Tõnis 2p, 2v

Marko 3p, 1v

Janek 2v

Margus 2v ja muhk kolmest hoobist vastu ühte ja sama kulmu.

Arvutuses jälle viga sees. Viljar, otsid üles? 🙂 (Meie tähelepanelik lugeja Viljar juhtiski tähelepanu Madise punktidele, mis olid valesti loetud + 08.12).

Sellel laupäeval teisi meie alagrupi mänge polnud, seega ei saa ka vastaste kohta lisajäreldusi teha.

 

01.12

Tänaseks on ka tulemused üleval.

Jazz : Forwards 61:59, sellest on allpool juttu

A Le Coq : Randvere 75:52

Möku : Korvpallikarud 82:58

Siit saab välja tuua, et A Le Coq jätkab täiseduga. Sama ka Kesk, aga neil üks mäng vähem peetud.

Randvere on mänginud just nende mõlema ja lisaks meiega. Nende kaotusenumbrid on olnud 51:70, 52:75, 57:74. Kas nende sarnasusest saab mingit järeldust ka teha, ei tea. Kordaks oma mõtet, et Keski ja A Le Coqi-ga mänguks peaksime me olema oma parimas koosseisus, kui midagi loota tahame.

Möku sai oma esimese võidu Korvpallikarude vastu ja seda üsna veenva skooriga. Karud on kaotanud ka A Le Coqile, aga võitnud Jazzi. Jääb mulje, et karude koosseis on vägagi hüplik. Samas on Mökud ise kaotanud neljast mängust kolm (kesk, A Le Coq, Jazz) ja see oligi esimene võit.

Tabelit vaadates pakun, et Kesk ja A Le Coq ongi tugevamad ja ülejäänud enam vähem võrdsel tasemel. Punane latern tundub olevat Connection II, kellega meil ongi laupäeval mäng ja kelle tasemest saame siis parema ülevaate. Huvitava faktina võib nende koosseisus üles astuda ka Howard Frier. Iseasi muidugi palju ta mängib. Randvere ka seni kaotanud, aga nende vastaseid ja koosseisu vaadates panustaks ikka sellele, et mõned võidud nad nopivad.

30.11

Üks laupäev jälle möödas ja nagu ikka, tulemusi veel pole, ainsana teada Forwardsi tulemus. Peaks järgmisel korral neile tunnustust avaldama. Igatahes kaotasid nad BC Jazzile 59:61, olles ees veel 59:54. Protokoll

Mängus jagati kolm tehnilist ja üks ebasportlik viga. Esmapilgul oli protokollis kaks huvitavat nime – Suurorg ja Gutmann. Tegu pole siiski Raoul Suuroru (vend oli tal vist ka mängumees), ega selle Gutmaniga, kes hiljuti veteranide MM-il Eesti 40+ võistkonnas korvi alt eksis ja maailmameistri tiitli kaotas.

BC Jazzi roster on SIIN.

Nende kohta pilte ja muud infot veel siin ja siin.

26.11

Eelmise nädalavahetuse ülejäänud mängud on ka nüüd üleval.

A. Le Coq võitis teatavasti Forwardsit lisaajal.

Keskerakond võitis Mökut 66:59 ja Korvpallikarud Jazzi 61:56. Pole eriti veenvad ülekaalud.

Kesk ja A. Le Coq jätkavad täiseduga. Jazzil üks võit ja kaotus nagu meilgi. Möku on seni kaotanud kõik 3 mängu, ühe neist Jazzile. Ilma lisaaja võiduta oleks täisedu hoopis Forwardsil. Järelejäänud vastastest tunduvadki tugevamad olevat Kesk ja A. Le Coq. Nende vastu peaksime olema ilmselt oma parimas koosseisus. Ülejäänudega on ilmselt nii, et kehva mänguga kaotame ja heaga võidame.

Turniiritabel

26.11

Kui Raunot näete, siis küsige tema käest spordisokke. Vorme tellides anti iga vormiga 1 paar tasuta kaasa ja need on tal olemas.

 

22.11

Seekord oli meil puhkepäev. Hetkel on teada, et Forwards kaotas A Le Coqile lisaajal 1 punktiga. Protokoll

Omavahel kohtusid veel Keskerakond ja Möku klubi ja Korvpallikarud BZ Jazziga. Need tulemused pole veel avalikud.

17.11

Liigatabel

Vaikselt hakkab pilt selgemaks minema, kuigi täpset infot veel kõigi kohta pole.

Forwardit juba teame, neil kaks võitu.

Keskerakond on noppinud võidud Connection II ja Randvere vastu. Kuigi Connection II vormis oli ka Frier, siis ma ei usu, et ta üldse või palju kaasa mängis. Rohkem nagu treener. Keskerakonnale vastu saamiseks peame olema igal juhul oma parimas koosseisus.

Korvpallikarude, Möku klubi, A Le Coqi ja Jazzi kohta ei oska midagi arvata. Võib ainult oletada, et neist A Le Coq tugevamate hulgas ja Möku nõrgem. Aga see on ka kõigest oletus.

 

17.11

Teise mängu protokoll

74:57 meile

4 kolmest

vv 28/12, 43%

Viljar 2p, 3v (avas skoori, rohkem ei viitsinud visata)

Siim 25p, 2v

Madis 15p, 3v

Erkki 7p, 5v (need numbrid ei näita kindlasti tema tegelikku panust sellesse mängu)

Eerik 9p, 2v (enda vv protsenti vaata ise 🙂 )

Janek 4p, 2v

Marko T 1p, 2v

Rauno 11p, 1v

Kuskilt tuleb 1p viga sisse. Kas suudate üles leida? (Siimul oli 1p puudu, Viljar leidis vea üles – märkus 06.12).

Vastaste 19 ja 27 tõid kokku 32p 57-st. Need olid siis see suur koll ja kiire tagamängija.

16.11

Teine mäng

Teise mängu eelinfona oli teada vaid, et Randvere Harrastajad on teeninud paarikümnepunktilise kaotuse eeldatavalt tugevalt Keskerakonnalt. Samuti oli teada, et esimest korda saavad appi tulla ka Erkki ja Eerik. Lühidalt öeldes arenes mäng samas rütmis, mis eelmiselgi korral. Ainukeseks erinevuseks oli see, et seekord olid tagaajajaks ja järelejõudjaks vastased. Kõige rohkem peavalu tekitas meile nende üks tsenter ja tagamängija. Tsentri plussiks oli see, et ta lasi ka korraliku protsendiga kolmeseid, aga miinuseks kehv võhm. Tagamängija oli kiire ja osav sissemurdja ja kuigi ta kestis mängu lõpuni, siis mängu teises pooles üksi üritades oli näha, et väsimusest hakkasid tulema sisse vead ja rünnaku lõpetamised jäid nõrgaks. Teda kurnasid mitu meie mängijat eesotsas Erkkiga, kes pidi küll enne mängu lõppu 5 veaga pingile minema. Lõpuks suutsime vahe käristada ligi 20-punktiliseks.

Olgu lisainfona öeldud, et vastaste kõik tegijamad mängumehed kandsid KK Viimsi vormi.

Meie trump oli kiire mäng. Vastaste trumbiks siis eelkõige nende algviisik. Õnneks meil suuri ärakukkumisi polnud ja meie pink oli nende omast tunduvalt üle, mis saigi lõpuks määravaks. Loodame protokolli ka varsti siia üles panna.

 

09.11

Ootame endiselt liigalt infot järgmiste mängude kohta. Särkide disain sai ka kinnitatud ja loodetavasti trükitakse need selle nädala jooksul valmis. Võimalik, et laupäeval on juba vaja.

Vastaste kohta tilgub vaikselt infot juurde. BC Forward võitis BC Connection II-te. NB! Liiga turniiritabelis on selle koha peal viga.

http://bcforwards.ee/tallinna-rahvaliiga-ii-voor-frier-ja-co-alistatud/

Näib, et Connectioni treener on Howard Frier. Protokoll

Koosseisus jäävad silma ka välismaa nimed. Punktide järgi paistavad kaks põhitegijat olema siiski eestlased. Võõrad nimed on skoori teinud episoodiliselt. Vahepeal õnnestus leida ka nende koduleht.

Saab näha.

 

 

03.11

Hetkeseisuga ootame võistlusvormide saabumist ja numbrite trükk on planeeritud reedeks. Sellel laupäeval meil küll mängu pole. Ülejäänud novembri ajagraafik lubati avaldada selle nädala alguses.

Ajakava

Siiani on meie mäng olnud kõige tasavägisem. Tabel

BC Sulev peaks muide olema BC Kalevi fanclub.

 

02.11

Esimesest mängust (Margus)

Veni, vidi … Tulime, nägime ja … saime targemaks. Kaotasime BC Forwardile, kes on sama liiga eelmise aasta teine. Kas nad on sellel aastal tugevamad või nõrgemad seda ei tea. Samuti seda, et kui tugevad on teised võistkonnad sarjas. Vastased mängisid küll kombinatsioone, aga oli näha, et olid siiski rabedad. Mäng möödus nii, et lasime vastased eest ja võtsime järele ja nii mitu korda järjest kuni viimast korda ei jõudnudki enam kaotusseisu tasa teha.

Minu hinnagul jäi meil vähemalt pool rünnakujõust kasutamata, aga hetkel kirjutame selle kokkumängu puudumise peale. Mõne näitena tooks eraldi välja näiteks Madise kiirrünnakud, Marko T korvisöödud ja Siimu keskpositsiooni visked. Kolmestest rääkimata. Võistkondlkult polnud meil rünnakuks tegelikult ühtegi head plaani.

Kokkuvõtteks tundub mulle, et oleme siiski sattunud õigesse liigasse. Lihstalt individuaalsete oskuste pealt ilma kokkumänguta ei lubatud meil esimeses mängus võitu võtta, kuigi kandikul oli see kogu aeg olemas. Eks järgmises mängus oleme siis paremad ja ehk õnnestub vahepeal veel nendel kokku mängida, kes seni samas trennis käinud pole. Vaadake ka allpool olevat trenniinfot.

Protokoll BC Forwards lehel

 

02.11

Mänguvõimalused:

Esmaspäeviti 19:00 Lool. Ühekordne tasu. Seal käivad Rauno, Eero, Janek, Tõnis ja Viljar.

Kolmapäeviti 19:30 (NB! kellaaeg parandatud) Trammipargis. Tasuta. Käivad Margus, mõlemad Markod. Oodatud on ka teised.

Reedeti 18:30 Rahandusministeeriumis (endine MTA saal Lõkke tänaval). Tasuta. NB! Saal on paras maksimaalselt 4 v 4 mänguks. Trennid on nö. projektipõhised, ehk igal korral toimub eraldi registreerimine. Info margus.leet@gmail.com või 5122688. Trennides on käinud Margus, mõlemad Markod, Viljar. Oodatud on ka teised.

 

02.11

Korvpallivõistkond Määri Vanad sündis 2015. aastal ja selle otseseks eelkäijaks on Määri küla võistkond, kes on aastaid osa võtnud Lääne-Virumaa meistrivõistlustest selle erinevates liigades. Sellel aastal otsustati teha paus ja Tallinnas ning selle lähiümbruses elavad võistkonnaliikmed otsustasid leida endale muu sarja. Selleks sobis kõige paremini Tallinna Rahvaliiga (www.basketball.ee), mida mängitakse laupäeviti ja mis kõige tähtsam – sellest osavõtuks ei pea omal olema kodusaali. Kuna meeskonnaliikmed ei käi ühes trennis, siis see sobis (alustuseks) suurepäraselt.

Määri Vanades (määrivanades) on Määri küla võistkonnast lausa 8 iiget. Kaks neist Erki ja Eerik) elavad endiselt nimetatud külas ja hakkavad mängudest osa võtma ainult episoodiliselt. Jagama hakkavad nad ühte võistlussärki, võimalusel laenavad puuduja särki.

You may also like...