Gliss Open 2013

Sellel nädalavahetusel toimub Premia jäähallis rahvusvaheline iluuisuvõistlus Gliss Open 2013.
Osalejaid on ligi 300 ja kaheksast riigist.

Otseülekannet saab jägida siit 

http://www.justin.tv/iluuisutamine
Kohapeal vaatamine on ka täitsa tasuta.

Teiste hulgas võtavad osa ka täiskasvanud harrastajad. 

Täiskasvanud harrastajad on siis selline tüüp inimesi, kes on uisutamisega alustanud täieskasvanueas ja harjutanud vaid mõned aastad.
Mõned neist on ka lapsena uisutanud, kuid vahele jäänud mõned aastakümned on sellele oskusele laastavalt mõjunud.

Tähelepanuväärne, et just harrastajate klassi on tulnud võistlejad Jaapanist, USAst, Saksamaalt, Valgevenest ja muidugi Soomest.
Paarissõitjad näiteks on vanuses 40+ ja tulnud USAst, alustanud iluuisutamisega täiskasvanueas. See, mida nemad teevad on päris, ehk siis see mida on võimalik reaalselt paar korda nädalas harjutades saavutada, mitte see mida sai näha Tähed Jääl saates.
Tähelepanuväärsed on ka meie meesuisutajad, vaid 3-4 aastat harjutanud.

Milles siis võisteldakse?
Iga kategooria puhul on ette antud reeglid, kui pikk kava tohib olla, millised on kohustuslikud elemendid ja milliseid elemente ei tohi olla.
Elementideks on hüpped, piruetid ja sammude rida.  Seda hindavad tehniline paneel ja kohtunikud, määrates elementide raskusastme ning kvaliteedi. Lisaks veel hinnatakse üldist uisutamisoskust, esitust, üleminekuid ühest elemendist teise, muusika teema väljendusi ja elementide paigutust jääplatsil. Tulemuseks on üks number, kellel suurem number, see on võitnud.

Niisiis vaadake, kellel huvi.

 

You may also like...