8R: Muljeid Jurmalast

Spice“ maraton Jurmalas 05.08.12

 Osalesime Kaspariga nädalavahetusel Jurmalas „Spice“ rulluisumaratonil ja kuna teisi Kaheksarattalisi seal ei olnud siis annan lühikese ülevaate toimunust.

 Minu teada on tegemist Läti suurima rulluisu-üritusega, ehk siis võrreldav meie Tartu rulluisumaratoniga, kuigi osalejate arv seda ei väljendanud. Osavõtjaid oli 12 riigist. Kõige arvukamalt muidugi Lätist ja siis Eestist, lisaks ka Leedust, Poolast, Ukrainast, Venemaalt, Valgevenest, Soomest, Rootsist, Norrast, Slovakkiast, Prantsusmaalt ja Saksamaalt. Võistluskeskus asus ranna vahetusläheduses, Jurmala jalakäijate tsoonis, Dzintaru laululava kõrval.

 Rada oli maha märgitud Jurmala teedele-tänavatele 14 km ringina, mida siis maratonisõitjad tiirutasid kolm korda ja kolmandik maratonisõitjad tegid ühe ringi.

 Maratoni starti oli tulnud 91 meest-naist, ning start anti juba kell 9.30 hommikul.  Ilm oli kergelt pilves, sisuliselt tuulevaikne ja sooja veidi üle 20 kraadi. Peale esimest 9 km hakkas veidi vihma sadama ja asfalt muutus kergelt libedaks. Juba jõudsin kahetseda, et märjailmarattaid alla ei pannud, aga  õnneks jäigi kogu vihm vaid tibutamiseks ja rada kuivas kiiresti. 14 km ringil oli üks raudtee viaduktist ülesminek ja laskumine, muid tõuse ega langusi ei olnud. Küll oli parajalt palju keerutamist väikeste tänavate vahel, kuid kõik pöörded olid suhteliselt lihtsalt võetavad  ja ei kujutanud suuremat ohtu. Sama aga ei saa öelda teepinna kvaliteedi kohta, 14 km ringil oli vähemalt 5 „lamavat politseiniku“ lugematul arvul asfaldiauke (tõsi suuremad värskelt lapitud) ja muid konarusi. Ring oli 90% osas pinnatud asfaldiga, nii et suurem osa ajast oli jalgades korralik vibratsioon sees, mis kolmanda ringi ajal muutus päris ebameeldivaks.

 „Harrastaja“ klassi sõitjaid, kuhu ennast liigitan oli väga vähe, Kõrgemate kohtade peale kihutavad „sportlased“ kadusid kiiresti silmist ja „pühapäeva“ sõitjad jäid kaugemale seljataha, nii keerutasingi rahulikus tempos koos ühe Läti ja ühe Venemaa sõitjaga kõik kolm ringi. See Venemaa härra kandis  meie Kaheksarattaliste kombega pea äravahetamiseni sarnane sõiduriietust.

 Maratoni võidu võttis Kert Keskpaik Albe Team/Bont, teine ja kolmas koht läksid Poola. Üldse oli esimese kaheksa seas neli Eestlast. Naistest võitis Anna Pietenetska Ukrainast, parim Eestlasena oli viienda kohal Enel Kõrva.

 Kahe pikema distantsi vahel peeti lastesõidud, kus Kasparil õnnestus võita 9-10 aastaste laste sõit ja pääseda pjedestaali kõrgemale kohale.

 Päeva osavõtjate rohkeim sõit oli kolmandik maraton ehk 14km, mille starti kogunes üle 300 rulluisutaja. Ilm oli selleks ajaks muutunud tõeliselt suviseks, ja päike lõõskas, tuuld ei olnud. Selle sõidu võitis meestest Michal Slotta Slovakkiast, parima Eestlasena oli teine Marten Liiv Albe Team/Bont-ist Naistest oli kiireim Anna Sviridova Ukrainast ja parim Eestlanna Kriistiine Kalev Albe Team/Bontist kuuenda kohaga, tema võttis võidu ka kuni 14 aastaste tütarlaste arvestuses. Parim Kaheksarattaline oli Kaspar Päärson, üldarvestuses 50 kohaga, meeste arvestuses 34-s ja kuni 14 aastaste poiste arvestuses neljas.

 Kuigi olin eelnevalt kuulnud Lõunanaabrite saamatust spordivõistluste korraldamisel, siis „Spice“ rulluisumaraton oli küll korraldatud väga ladusalt. Väljaarvatud raja kvaliteet, võib korraldajatele jagada ainult kiidusõnu – pudelivett võis piiramatult võtta,  toit oli maitsev  (supp-praad, leib) ja ka väiksematele lastele leidus tegevust (tasuta batuut ja näomaalingud). 

Loodetavasti on järgmisel aastal ka rohkem Kaheksarattalisi stardis.

PILDID

You may also like...