2013. aastal muutuvad Estonian Cycling Weekendi ja Tartu Rulluisumaratoni nädalavahetused

PRESSITEADE

29.08.2012

Klubi Tartu Maraton

 

2013. aastal muutuvad Estonian Cycling Weekendi ja Tartu Rulluisumaratoni nädalavahetused

 

2013. aasta toob Klubi Tartu Maratoni ürituste kalendrisse kaks suurt muudatust. Kui seni toimus Estonian Cycling Weekend mai eelviimasel nädalavahetusel, siis järgmisel aastal toimub see mai viimasel/juuni esimesel nädalavahetusel, st suur rattanädalavahetus lõppeb SEB 32. Tartu Rattaralliga 2. juunil.

„UCI tegi meile ettepaneku lükata ECW toimumine nädal aega edasi, kuna praegusel nädalavahetusel toimub maailmas lisaks meie sõitudele veel 5 olulist suurt võidusõitu, sh Giro di Italia, kuid nädal hiljem on rahvusvaheline kalender oluliselt soodsam ja seega annab tugevatele tiimidele paremad võimalused tulla osalema Estonian Cycling Weekendile. Rahvasportlastele tähendab nädala võrra edasi lükatud rattaralli pikemat pausi rattasõidu ja Tartu Jooksumaratoni vahel,“ sõnas Kelk.

Lisaks Estonian Cycling Weekendile lükatakse edasi ka SEB Tartu Rulluisumaratoni toimumise nädalavahetus. Senise augusti teise nädalavahetuse asemel toimub rulluisumaraton 2013. aastal augusti eelviimasel nädalavahetusel, st 24. ja 25. augustil.

Kelk selgitab, et põhjused peituvad osalejatele paremate võimaluste pakkumises: „Kui augusti teisel nädalavahetusel on väga paljud veel linnast eemal ning puhkavad, siis augusti lõpus on enamik inimesi juba tagasi. Oleme ka oma osalejatelt saanud tagasisidet, et rulluisumaraton on keset puhkuste hooaega, mistõttu on sellest osavõtt raskendatud. Nüüd toomegi rulluisumaratoni septembrile lähemale.“ Seega on järgmisel aastal Tartu Rulluisumaraton suurepärane koht, et võtta veelkord aeg enne sügisest kooli- ja tööhooaega aega maha. Paika jääb maratoni marsruut Jõgeva-Tartu.

Kindlalt on ka paigas SEB Tartu Rattamaratoni kuupäevad. Sellel aastal toimub see 15. ja 16. septembril, 2013. aastal 14. ja 15.09 ehk septembri kolmandal nädalavahetusel.

 

MTÜ Klubi Tartu Maraton

Laulupeo pst. 25, Tartu 51007

Telefon: +372 7 421 644

press@tartumaraton.ee

www.tartumaraton.ee

http://www.facebook.com/tartumaraton

You may also like...